20. června 2005
Tiskové prohlášení Adély Šimkové a Petra Brzokoupila

Mírová smlouva aneb Jak to bylo doopravdy?

Dámy a pánové, nastal čas říci pravdu! Pokud jste pozorně sledovali vzkazy, které se objevovaly v naší Knize přání a stížností, pak jste možná mohli být poslední dobou vcelku zmateni. Řádky, kterými jsme se tu vzájemně napadali, byly pouhým vyvrcholením slovní války, jež jsme spolu vedli od 8. června. Přiznáváme, že vy všichni jste byli pouhými nástroji naší manipulace a tímto se vám za tuto skutečnost, která se nám stává maximálně jednou za deset let, velmi omlouváme.
"Když mi Petr minulou středu oznámil, že dostal při natáčení Milionáře letmý polibek na tvář od Šárky Vaňkové, zaujalo mě to. Provokativně jsem mu naznačila, že bych s jeho "novou" láskou mohla seznámit celé Ústí", říká Adéla Šimková. "Nejdříve jsem si myslel, že to nemyslí vážně", doplňuje ji Petr Brzokoupil. "Upozornil jsem ji, že pokud to udělá, může se těšit na odplatu - že mezi námi vypukne prudká slovní válka." Ani jednoho z nás však nenapadlo, že to zajde tak daleko.
"Když mi Šárku uvěřili lidé, kteří Petra neznají přišlo mi to vcelku normální. Když mi ovšem na to skočili i jeho nejbližší přátelé, cítila jsem motivaci pokračovat dál. Nechápala jsem, že jsem ty lidi dokázala aspoň trochu zmanipulovat. Vždyť Petr a Šárka, to je něco tak absurdního," prozrazuje Adéla.
"Byl jsem z toho v šoku! Když mi přišli první maily a smsky od mých přátel k tomuto tématu, zprvu jsem se tomu jen smál. Když mi ale začali kamarádi i volat a ptát se po intimních detailech našeho vztahu, zpozorněl jsem. Začal jsem připravovat pomstu protiútokem. Zároveň jsem se však nad ohlasy mých přátel upřímně smál a schválně je nevyváděl z omylu. S Adélou jsme po večerech vedli sáhodlouho diskuze o našich manipulačních úspěších. Oba dva jsme se hodně nasmáli, polovinu provolaného času jsme strávili v křeči smíchu," říká Petr.
"Mé manipulační snažení mi hodně usnadnilo právě probíhající Město v pohybu, kde se u piva řeči o Petrovi a Šárce šířily přímo kosmickou rychlostí," říká Adéla. "Věděl jsem, že odplata musí přijít co nejdříve. Vymyslel jsem proto historku o postelovém castingu režiséra filmu Rafťáci Karla Janáka, kterého se neúspěšně, jak známo, zúčastnila i Adéla a umístil ji na guestbooky. Stalo se však něco, co jsem nepředpokládal. Místo toho, aby se Adéla stala terčem nejapných narážek, stal jsem se já terčem útoku našich přátel. Obviňovali mě z házení špíny, závisti a podobně. Pochopil jsem, že tato historka může jak Adéle, tak i mě, spíše uškodit, a po zralé úvaze jsme se s Adélou rozhodli naši válku ukončit," svěřuje se Petr.

Omlouváme se tedy všem, kterých jsme se tímto jakkoliv dotkli a udělali jsme si z nich blázni. Postupem času jsme došli k tomu, že jsme to celé asi trochu přehnali - i naši přátelé byli z našeho "hádání" značně nezví. Teď se už jen dohadujeme, jestli vůbec někdo z nás tuto válku vyhrál.

Petr Brzokoupil (vlastní rukou), Adéla Šimková (vlastní rukou)

PS: O tom, kdo tuto válku vyhrál, popř. komu (a zda) vlastně byla prospěšná, můžete hlasovat na adrese www.adela.unas.cz/index10.html.